Hindi Üretim Tesisleri


Hindi Üretim Tesisleri

Diğer hayvancılık dallarında olduğu gibi hindi yetiştiriciliğinde de verimlilik, en uygun teknik bilgilere dayalı teknolojinin kullanılmasına bağlıdır. Nitekim teknolojiden yararlanan ve verimli üretim yapan ülkeler et, yumurta ve civciv pazarına hakim durumdadır.
Broyler yetiştiriciliğinin tamamı ve damızlık yetiştiriciliğinin çoğu altlıklı kümeslerde yürütülmektedir. Özellikle, broyler üretiminin dünyada yoğun ve yaygın şekilde yürütülen üretim dalı olduğu göz önüne alındığında altlığın önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

Altlık


Yer hindiciliğinde kondüksiyon yolu ile isi kaybının önlenmesi ve hindilere doğal davranışları olan eşinme imkanının sağlanabilmesi amacıyla zemine esnek, suyu emme özelliği olan bir madde serilir ki buna altlık denir. Kümeslerde altlık kullanılmasının temel nedeni tabanda ısı izolasyonunun sağlanmasıdır. Genellikle bir dönem boyunca kullanılan altlık, kümes daha sonraki döneme hazırlanırken değiştirilir.
Hindi yetiştiriciliğinde yaygın olarak kullanılan ve en iyi altlık kaba odun (Planya) talaşıdır. Hindi Üretim tesislerine %8,75 nem ve rutubet oranında Çam Ladin ve Köknar cinsi fırınlanmış ve işlemden geçmiş kaba weinig planya talaşı tedarik etmekteyiz.


Sipariş ve bilgi için iletişime geçiniz...