Kurumsal

Hakkımızda

Firmamız 1988 yılı Ocak ayında Kütahya Merkez Eski Sanayi çarşısında Ticaret’e faaliyet Konusu Mahrukat ticareti olarak hizmete başlamıştır.

Faaliyette Kütahya’da bulunan çini fabrikalarının ihtiyacı olan yakılacak odun tedarik edilmiştir. 1992 senesine kadar ilgili ticaret devam etmiştir.


1992 yılında İstanbul Merkezli ESA Emprenye A.Ş. ‘nin Kütahya ‘da bulunan Tesislerinden Çeşitli sunta fabrikalarına yonga ve cips Tedarikçiliği, Kereste Ticareti, Fason Kereste Ticareti ve nakliye hizmetleri olarak iştigal etmeye devam etmiştir.


1995 senesinde Ornak Orman Ürünleri Ticaret ve Nakliyat Ltd.Şti‘ nin Kuruluşu gerçekleştirilmiştir. 2001 yılı İtibarı ile de Kocaeli Gebze ‘de bulunan depo faaliyete geçmek sureti ile İnce Talaş, Odun, Cips, Kaba Talaş ve nakliye ticareti bu adresten yapılmaya devam etmiştir. 2014 Yılında Kaba Talaş paketleme makinası tesise katılmak sureti ile yurt içi piyasada altlık olarak kullanılmak üzere paketlenmiş kaba talaş satışı hızlanmıştır.


2016 yılında Orta Doğu ülkelerine ihracat yapılmaya başlanmıştır. Yurt içi ve yurt dışında Özellikle Damızlık, Anaç damızlık Müşterilerimize hizmet vermekteyiz.


Ayrıca Ahşap Kompozit, Demir Çelik Tesisleri ve Mdf-Yonga Levha-Sunta üretim tesislerine İnce Talaş tedariği hizmetlerine Kütahya Merkez ve Gebze Şube olmak üzere 2 bölgede her geçen gün yenilenen yüzüyle ve değişmeyen kalitesiyle sektöründe öncü olmaya devam etmektedir.